Co to są okulary progresywne?

Okulary progresywne przeznaczone są dla osób mających problem z widzeniem zarówno z oddali, jak i z bliska. Specjalne soczewki ułatwiają ostre widzenie przedmiotów w różnych odległościach. Zapewniają płynną zmianę pomiędzy górną a dolną częścią szkieł. W ten sposób okulary stają się na tyle uniwersalne, że z powodzeniem możesz zastąpić dwie pary jednymi.

W okularach progresywnych wystarczy spojrzeć w górę, aby dobrze dostrzec obiekty w oddali. Kierując wzrok nisko, poprawisz widzenie z bliska. W praktyce przejścia wzroku są prawie niewyczuwalne. Wzrok szybko się przyzwyczaja, a my unikamy noszenia wielu par okularów.

Poza korekcją widzenia, soczewki okularowe progresywne są bardziej estetyczne od soczewek dwuogniskowych. Dlaczego? Ponieważ nie mają wyodrębnionych widocznych segmentów do widzenia z różnych odległości.

Soczewki okularowe progresywne. Funkcjonalność i wygoda

Okulary progresywne są niezwykle funkcjonalne i wygodne w codziennym życiu. Doskonale sprawdzają się zarówno w pracy przy komputerze, jak i podczas jazdy samochodem i czytania. Wyobraź sobie, że jedziesz na wycieczkę w nowe miejsce. Potrzebujesz zerknąć na mapę, którą trzymasz w dłoni a potem na trasę (w dal). Jak myślisz, które okulary Ci w tym pomogą?

Ile kosztują okulary progresywne?

Koszt okularów progresywnych zależy przede wszystkim od rodzaju wybranych szkieł i oprawek. W naszej ofercie poza podstawowymi soczewkami znajdziesz uszlachetnienia, które wpłyną na dodatkowe funkcje Twoich nowych okularów:

  • powłoka antyrefleksyjna ochroni Twój wzrok przed szkodliwymi promieniami UV;
  • powłoka utwardzająca ochroni soczewki przed zarysowaniem;
  • powłoka hydrofobowa zmniejszy przyleganie kropli wody oraz poprawi odporność okularów na zaparowanie;
  • powłoka oleofobowa zmniejszy przyleganie tłuszczu;
  • powłoka antystatyczna zapobiegnie osadzaniu się kurzu na powierzchni soczewki.

Czy wiesz, że kupując oprawy okularowe w naszym salonie, badanie ostrości wzroku otrzymasz BEZPŁATNIE?

Wybierz nowe oprawki i dobierz soczewki okularowe progresywne! Zajrzyj do naszego salonu optycznego „Świat Okularów” przy ul. Westerplatte 7 w Krakowie!