Okulary biurowe typu office pozwalają na obserwację bliży w odległości ok. 40-50 cm oraz obiektów oddalonych o ok. 3-4 m. Przeznaczone są głównie dla osób 40+ znajdujących się w wieku prezbiopijnym. Prezbiopia, czyli tzw. starowzroczność to naturalny proces fizjologiczny związany ze starzeniem się naszego organizmu. W wyniku zmian pogarsza się nasze widzenie na bliskie odległości.

Z wiekiem mięśnie odpowiedzialne za akomodację oka (czyli zdolność do widzenia z różnych odległości) wiotczeją. Soczewka traci sprężystość i twardnieje, czego konsekwencją są problemy z widzeniem obiektów z bliska. Pojawiają się pierwsze problemy z czytaniem cen na sklepowych półkach czy np. sprawdzeniem treści SMS-a. Receptą może okazać się wizyta u specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie szkła korygujące.

Okulary do pracy przy komputerze

Szkła typu office, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzą się w biurze i pracy przy komputerze. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze. Spełnią swoją funkcję również w zajęciach wymagających większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych soczewkach do bliży. Soczewki office przydadzą się np. przy pilnowaniu dzieci, gdy czytając gazetę, musimy podnieść wzrok znad tekstu. Okulary doskonale sprawdzają się u osób poszukujących łatwości widzenia bliży połączonej z widzeniem na odległości pośrednie.

Zapytaj o okulary office w naszym salonie! Dobierając również oprawki, badanie ostrości wzroku otrzymasz BEZPŁATNIE. Przyjdź do naszego salonu optycznego „Świat Okularów” przy ul. Westerplatte 7 w Krakowie!